B&P ENGINEERING GROUP
pl en de
B&P Engineering Group
Budowa i programowanie szaf sterowniczych

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszych usług?

Napisz lub zadzwoń do nas!
W krótkim czasie otrzymasz ofertę z wyceną i określonym terminem dostawy.

wyślij zapytanie lub zadzwoń 16 649 00 98
zadzwoń 16 649 00 98

Budowa i programowanie szaf sterowniczych

Projektujemy, wykonujemy i programujemy różne układy sterowania do maszyn i urządzeń.


Zarówno do systemów małych, dość prostych, o małej liczbie wejść i wyjść, po duże, skomplikowane, czasem rozproszone systemy sterowania z wieloma napędami.

W zależności od potrzeb klienta oraz rodzaju aplikacji układy sterowania wyposażamy w różnego rodzaju pulpity operatorskie (od prostych, tekstowych po duże,  kolorowe, z ekranem dotykowym) lub komputerowe stanowiska sterowania, kontroli i wizualizacji procesów.

W aplikacjach stosujemy głównie sterowniki Siemens typu S7 serii 300 w różnych konfiguracjach a do wizualizacji sterowania korzystamy z programów Protool, WinCC i WinCC-flexible.

Zajmujemy się rozbudową, modernizacją i przeróbką istniejących układów sterowania lub całych obiektów.

Koncepcje systemów sterowniczych możemy opracować samodzielnie na podstawie założeń i wymagań Klienta bądź też w oparciu o przekazaną naszym inżynierom dokumentację techniczną. Każdy wykonany przez nas układ odpowiada ponadto wymaganiom stawianym przez niemieckie, jak i ogólnoeuropejskie normy, w tym oczywiście także calowe i metryczne, czy te dotyczące rodzaju i zastosowania kabli komunikacyjnych. Zaprojektowane przez nas systemy spełniają więc wymagania wynikające z przeznaczenia danego układu, a także te dotyczące wydajności i ergonomii, czy bezpieczeństwa pracy.

Przy projektowaniu szaf sterowniczych inżynierowie B&P Engineering dbają o każdy szczegół – od mocy elektrycznej, przez odpowiednie oznaczenie kabli, po wybór systemu klimatyzacji, który zapobiegnie przegrzewaniu się elementów. Korzystając z naszych usług inżynierskich mają więc Państwo pewność, że otrzymacie niezawodny system sterowniczy.

Zalety naszych rozwiązań:

  • łatwy i elastyczny montaż szafy, jak i takich elementów jak mostki montażowe, czy wsporniki węży kabli,
  • szczelna obudowa zapobiegająca przedostawaniu się do środka wody lub różnego rodzaju zanieczyszczeń,
  • wszystkie metalowe elementy wykonane z blachy odpornej na korozję,
  • wysokiej jakości podzespoły elektryczne i elektroniczne,
  • odpowiednie rozmieszczenie komponentów i przewodów minimalizujące ryzyko nadmiernych wzrostów temperatury i powstawania tzw. hot-spotów,
  • praktyczny, prosty w obsłudze pulpit operatorski,
  • zgodność z ogólnoeuropejskimi normami.