Budowa i programowanie szaf sterowniczych
Projektujemy, wykonujemy i programujemy różne układy sterowania do maszyn i urządzeń.
Zarówno do systemów małych, dość prostych, o małej liczbie wejść i wyjść, po duże, skomplikowane, czasem rozproszone systemy sterowania z wieloma napędami.
W zależności od potrzeb klienta oraz rodzaju aplikacji układy sterowania wyposażamy w różnego rodzaju pulpity operatorskie (od prostych, tekstowych po duże, kolorowe, z ekranem dotykowym) lub komputerowe stanowiska sterowania, kontroli i wizualizacji procesów.
W aplikacjach stosujemy głównie sterowniki Siemens typu S7 serii 300 w różnych konfiguracjach a do wizualizacji sterowania korzystamy z programów Protool, WinCC i WinCC-flexible.
Zajmujemy się rozbudową, modernizacją i przeróbką istniejących układów sterowania lub całych obiektów.
Koncepcje systemów sterowniczych możemy opracować samodzielnie na podstawie założeń i wymagań Klienta bądź też w oparciu o przekazaną naszym inżynierom dokumentację techniczną. Każdy wykonany przez nas układ odpowiada ponadto wymaganiom stawianym przez niemieckie, jak i ogólnoeuropejskie normy, w tym oczywiście także calowe i metryczne, czy te dotyczące rodzaju i zastosowania kabli komunikacyjnych. Zaprojektowane przez nas systemy spełniają więc wymagania wynikające z przeznaczenia danego układu, a także te dotyczące wydajności i ergonomii, czy bezpieczeństwa pracy.
Przy projektowaniu szaf sterowniczych inżynierowie B&P Engineering dbają o każdy szczegół – od mocy elektrycznej, przez odpowiednie oznaczenie kabli, po wybór systemu klimatyzacji, który zapobiegnie przegrzewaniu się elementów. Korzystając z naszych usług inżynierskich mają więc Państwo pewność, że otrzymacie niezawodny system sterowniczy.
Zalety naszych rozwiązań:
- łatwy i elastyczny montaż szafy, jak i takich elementów jak mostki montażowe, czy wsporniki węży kabli,
- szczelna obudowa zapobiegająca przedostawaniu się do środka wody lub różnego rodzaju zanieczyszczeń,
- wszystkie metalowe elementy wykonane z blachy odpornej na korozję,
- wysokiej jakości podzespoły elektryczne i elektroniczne,
- odpowiednie rozmieszczenie komponentów i przewodów minimalizujące ryzyko nadmiernych wzrostów temperatury i powstawania tzw. hot-spotów,
- praktyczny, prosty w obsłudze pulpit operatorski,
- zgodność z ogólnoeuropejskimi normami.