B&P ENGINEERING GROUP
pl en de
B&P Engineering Group
Modułowe instalacje technologiczne w systemie skidowym (układy SKID) | produkcja | montaż | dostawa |

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszych usług?

Napisz lub zadzwoń do nas!
W krótkim czasie otrzymasz ofertę z wyceną i określonym terminem dostawy.

wyślij zapytanie lub zadzwoń 16 649 00 98
zadzwoń 16 649 00 98

Modułowe instalacje technologiczne w systemie skidowym (układy SKID) | produkcja | montaż | dostawa |

Skidy procesowe wytwarzane przez B&P Engineering pozwalają nie tylko wydłużyć okres eksploatacji sprzętu, ale także obniżyć nakłady robocizny koniecznej do jego utrzymania.


B&P Engineering dostarcza niestandardowe, indywidualne i dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania pod klucz, modułowych instalacji technologicznych w systemie skidowym.

B&P Engineering oferuje systemy skid typu „plug and play”. Dzięki temu możemy znacząco obniżyć zarówno koszty projektu, jak i czas jego realizacji. Wszelkie ryzyko i prace na terenie Twojego zakładu mogą zostać znacznie ograniczone dzięki dostawie w formie jednego lub wielu modułów prosto z naszego zakładu produkcyjnego światowej klasy.

Nasze zespoły specjalistów z obszaru inżynierii, programowania i automatyki przemysłowej dysponują wieloletnim doświadczeniem w budowie skidowych systemów filtracji i pasteryzacji dla branży napojowej. 

Modułowy skid procesowy jest systemem technologicznym umieszczonym w ramie pozwalającej na łatwy transport całości. Pojedynczy skid może zawierać kompletną instalację technologiczną, ale istnieje także możliwość połączenia wielu skidów procesowych i stworzenia większych instalacji. Może w ten sposób powstać nawet cały przenośny zakład produkcyjny. Układ wielu skidów określany czasami jako „gotowy system wyjmowany z pudełka” obejmuje najczęściej skid surowcowy, skid z oprzyrządowaniem i jednostkę przetwarzającą. Wszystkie one pracują równocześnie.

Odgrywając kluczową rolę we wspieraniu Cię w fazie projektowania, jesteśmy w stanie zapewnić, że oczekiwany przez Ciebie proces faktycznie zadziała w praktyce. Dzięki wykonywanemu we wczesnej fazie sprawdzeniu rzeczywistych warunków w miejscu wbudowania jesteśmy w stanie w pełni zrozumieć Twoje potrzeby i całkowicie się do nich dostosować. Podczas gdy to Ty wiesz najlepiej, jakie zadania mają spełniać w Twoim zakładzie skidy rurociągów i instalacji technologicznych, my wiemy, jak połączyć tę infrastrukturę w jedną całość. Wiemy, jak to zrobić, zachowując jednocześnie wymogi bezpieczeństwa i wydajności przy niezmienionej jakości produktu.

Nasze wykonywane pod zamówienie systemy skidowe mają pełny zakres zastosowań, w tym sterowanie wsadem, jako urządzenia do mieszania olejów, systemy filtracji, jednostki sterowania temperaturą i jednostki sterowania przepływem. Przed rozpoczęciem prac montażowych w obiektach klienta wszystkie wykonane przez nas w oparciu o indywidualny projekt systemy skidowe są obszernie testowane w naszym zakładzie produkcyjnym. Ma to na celu zapewnienie, że są one w pełni funkcjonalne i gotowe do pracy od razu po ich skonfigurowaniu.

Mając na uwadze spełnienie specyficznych wymagań projektowych i procesowych B&P Engineering oferuje zintegrowane skidy procesowe wykonane „na miarę” oraz zamontowanie na skidach elektrycznych składników instalacji technologicznych wraz ze wstępnym okablowaniem i montażem na wspólnej podstawie.

 

B&P Engineering dostarcza większość głównych komponentów. W ich skład wchodzą między innymi pompy, zawory, oprzyrządowanie, orurowanie, panele sterowania i zbiorniki kondensatu. Wszystko to razem czyni nas kompleksowym dostawcą wykonanych pod zamówienie zintegrowanych pakietów skidowych.

Wszystkie skidy procesowe wytwarzane są w naszych obiektach zlokalizowanych w Przeworsku. Przed wysyłką skidy podlegają fabrycznym testom akceptacyjnym (FAT). Pozwala to wyeliminować ewentualne problemy z ich uruchomieniem w końcowej lokalizacji, a nasi klienci szybciej osiągają zamierzony efekt. Współpracujemy z naszymi klientami również w celu uzyskania przed wysyłką wszelkich potrzebnych certyfikatów.

Dzięki systemowi skidowemu drogie zbiorniki magazynowe, zbiorniki ciśnieniowe i wymienniki ciepła mogą zostać zamontowane na podwyższeniu, zapobiegając w ten sposób ewentualnym awariom spowodowanym wysoką temperaturą, korozją chemiczną czy rozlaniem. Systemy skidowe zapewniają szybsze chłodzenie i ułatwiają czyszczenie. Mogą również ograniczyć konieczność ręcznego podnoszenia sprzętu. Zapewnione zostaje tym samym czyste i bezpieczne środowisko pracy.

Przykłady zastosowania skidów:

 • Przetwarzanie wsadowe
 • Systemy wirówek
 • Systemy mycia w obiegu zamkniętym
 • Systemy powlekania
 • Taśmowe systemy produkcyjne
 • Demonstracyjne zakłady produkcyjne
 • Destylacja
 • Mieszanie aromatów
 • Przetwórstwo żywności i napojów
 • Zintegrowane systemy kupażowania
 • Systemy mieszania
 • Zakłady pilotażowe
 • Pompy wózkowe
 • Przetwarzanie surowców
 • Rafinacja

Cechy konstrukcji i układu skidów:

 • Przenośna konstrukcja – łatwiejsze do transportu, samodzielne jednostki (rozmiar kontenera).
 • Oszczędność miejsca – wszystkie niezbędne urządzenia procesowe, zbiorniki i orurowanie można zmieścić na mniejszej przestrzeni (warstwowy układ urządzeń).
 • Podłączenia technologiczne są zlokalizowane w jednym miejscu na skidzie. Pozwala to na ich łatwiejsze połączenie z instalacjami zakładu.
 • Wykonanie w kontrolowanych warunkach poza miejscem zamontowania nie zakłóca bieżącego działania zakładu.
 • Fabryczne testy akceptacji – testowanie FAT może być w całości wykonane przed wysłaniem modułowego skidu procesowego do miejsca zastosowania.
 • Łatwy dostęp – konstrukcja ramowa – dostępność wszystkich elementów wyposażenia. 

 

Zalety współpracy z B&P Engineering:

KOMPLEKSOWE WSPARCIE | w zakresie doradztwa, inżynierii i realizacji projektów, wszystko z jednej ręki

SZEROKI ASORTYMENT PRODUKTÓW | w tym modułowe, skalowalne i wysokiej jakości skidy do produktów ciekłych

KRÓTKI CZAS ZAINSTALOWANIA | montaż i test wstępny wykonywane w naszym zakładzie produkcyjnym w warunkach eksploatacyjnych

WYSOKA ELASTYCZNOŚĆ | większa zdatność do przewozu, łatwe podłączenie i możliwość rozbudowy dzięki stabilnej konstrukcji modułowej

Dlaczego przy produkcji skidów procesowych warto oprzeć się na B&P Engineering?

Posiadamy własny, nowoczesny zakład, w którym wytwarzamy urządzenia z pełną kontrolą jakości i nadzorem. Fakultatywne punkty kontrolne umożliwiają naszym klientom monitorowanie postępów i sprawdzanie specyfikacji podczas całego procesu wytwarzania. Nasz mieszczący się w całości pod dachem zakład produkcyjny pozwala na pełną kontrolę nad terminami realizacji, ponieważ nie jesteśmy uzależnieni od pogody. Tym samym dzięki pełnej kontroli i stabilności środowiska produkcyjnego oszczędzamy czas. Zgodnie z harmonogramem dostarczamy Twoje urządzenia i nadzorujemy ich ponowny montaż. Dzięki indywidualizacji większości projektów zapewniamy pełną przejrzystość zarówno naszych procesów, jak i postępów w realizacji.

Działajmy razem!

Nasz zespół posiada duże doświadczenie w pracy ze stalą nierdzewną. Dzięki temu jesteśmy w stanie doradzić w kwestii zmian w projekcie i użytych materiałów, co daje Ci mniejsze koszty. Zagwarantowana zostanie zgodność z Twoim systemem i jakość produktu.

Oferujemy szeroką gamę modułowych i skalowalnych skidów gotowych do eksploatacji.

Jednak systemy skidowe to nie zawsze jedno i to samo. Chociaż wielu producentów koncentruje się na produkcji systemów znormalizowanych, dla większości systemów optymalne jest użycie zindywidualizowanych skidów procesowych. W rzeczywistości większość instalacji technologicznych powinna być wykonana pod zamówienie. Wynika to z prostego faktu, że obiekty, w których są one stosowane, są unikalne zarówno pod względem przestrzennym, jak i charakterystyki rozmieszczenia wyposażenia.

Różni producenci mogą wymagać różnych systemów skidowych. Niektóre branże mogą potrzebować systemów skidowych z systemem mycia w obiegu zamkniętym (Clean-in-Place/ CIP), podczas gdy branże takie jak laboratoria i zakłady przetwórstwa spożywczego mogą wymagać systemów skidowych ze sterylizacją w obiegu zamkniętym (SIP). 

Skidy procesowe wytwarzane przez B&P Engineering mogą nie tylko wydłużyć okres eksploatacji sprzętu, ale także obniżyć koszty pracy niezbędnej do jego konserwacji. W celu uzyskania wyceny zapewniającej spełnienie Twoich potrzeb w zakresie przetwórstwa zadzwoń już dziś do jednego z naszych specjalistów.